Najpopularniejsze kierunki importu odzieży używanej
Dziś kupowanie odzieży w second-handzie nie stanowi już przejawu złego gustu ani ubóstwa. Paradoksalnie często z tej możliwości korzystają osoby zamożne i o wysokiej świadomości społecznej, które chcą być kojarzone z ruchem zero waste oraz recyklingu, ponieważ pozwala zmniejszyć to ilość generowanych odpadów. Wiąże się to także z rodzajem odzieży, która pojawia się w rodzimych second handach.
Odzież z krajów zachodnich
Jeżeli chodzi o pochodzenie odzieży, którą możemy znaleźć w najbliższym second-handzie, są to dostawy z krajów zachodnich. Dotyczy to przede wszystkim krajów skandynawskich, ale także Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Są to kraje, które można określić jako zamożne, o wysokim standardzie życia, ale także takie, w których idea recyklingu ma długą historię. Ze względu na to ceny poszczególnych rzeczy z popularnych lumpeksów mogą się różnić, nierzadko pochodzą z kolekcji uznanych zagranicznych marek.
Odpowiednio przygotowana odzież
Odzież sprowadzana z zagranicy do naszych hurtowni, a następnie do sklepów, pochodzi ze zbiórek kontenerowych. Wcześniej podlega też odpowiedniej selekcji, która ma na celu zmniejszyć liczbę ubrań zniszczonych lub z innych powodów nienadających się do sprzedaży. Następnie podlegają dezynfekcji, co pozwala mieć gwarancję, że jej dalsze noszenie będzie bezpieczne.
Zalety kupowania odzieży używanej
Odzież używana to doskonały pomysł na uzupełnienie swojej garderoby, np. poprzez zakup ubrań na wagę. Dużą korzyść stanowi również to, że hurtownie oraz magazyny są pełne modowych perełek, które nie są dostępne w sieciówkach, co zwiększa możliwość upolowania czegoś wyjątkowego. Jeżeli natomiast przyjrzymy się kolekcjom dostępnym dziś w dużych galeriach, to możemy dostrzec, że często inspirują się trendami typowymi dla lat 90. oraz 80. Korzystanie z hurtowni oraz magazynów odzieży na wagę pozwala odnaleźć w nich prawdziwy unikat, któremu nie dorówna znacznie droższy produkt z sieciówki.